Bílí Tygři Liberec

Adam
Klapka

kup si
dres teď
Česká republika

Adam
Klapka

Pozice
útočník
Narozen
14. 9. 2000 (21 let)
Výška
201 cm
Váha
108 kg
Hůl
pravá
Zápasy
28
Góly
5
Asistence
8
Body
13
+/-
0
Trestné minuty TM
12

Profil hráče

Adam Klapka do velkého hokeje vkročil na Slavii, za kterou nastupoval až do let 2017/2018. Sezonu nato se totiž přesunul do liberecké organizace, v níž začal v kategorii U19. Ještě v tom roce si ovšem připsal 22 startů v Benátkách nad Jizerou.

V podobném rázu pokračoval ještě další ročník, pak ale přišla krátká pasáž v zámoří. Konkrétně v týmu Tri-City Storm, s nímž Klapka spojil něco málo přes rok své dosavadní kariéry. Nyní se však vrací do známého prostředí. V sezoně 2021/2022 by totiž měl střídavě nastupovat za A-tým Bílých Tygrů a farmu v Benátkách.

Kontrakt mladého, ale obrovitého útočníka (201 cm a 108 kg), platí až do konce ročníku 2021/2022.

Související fotogalerie

Související články

Ve vyrovnání věřila celá střídačka, říká Klapka po stíhací jízdě s Olomoucí

Liberec - Znovu se trefil a mezi novináře přišel jako hráč zápasu na liberecké straně, přesto nemohl být Adam Klapka po souboji s Olomoucí spokojený. Bílí Tygři si dvěma slepenými góly ze třetí části zajistili prodloužení, které však patřilo Hanákům. Povedená Klapkova střela tedy pomohla k bodu. "Když jsem v těchto místech, tak nemířím. Je to spíš intuitivní," ohlíží se mladý útočník za svojí trefou.

Tři góly ve třech zápasech? Jsem šťastný, že mi to tam padá, usmívá se Klapka

Mladá Boleslav/Liberec - Bílí Tygři si na Štěpána připsali letošní premiérový skalp rivala z Mladé Boleslavi. A svůj nemalý podíl na tom nese mladý útočník Adam Klapka, jenž v úvodu zápasu přidal už třetí zásah z posledních tří utkání. „Byli jsme napjatí, protože se nám tu v minulosti moc nedařilo. Po mém gólu to z nás spadlo a začali jsme hrát náš hokej,“ komentoval posléze svou trefu.

I po vyrovnání Vítkovic jsme měli hlavy nahoře, hlásí premiérový střelec Klapka

Liberec – Druhá adventní neděle přinesla pod Ještěd vítězství za dva body, na kterém se gólově podepsali čtyři různí Tygři. Po bezbrankové první třetině Liberce zavelel k obratu v přesilové hře svou premiérovou trefou v extralize Adam Klapka. „Můj úkol je clonit gólmanovi a dorážet všechny odražené puky, což se dnes vyplatilo“, říká po zápase s Vítkovicemi mladý útočník.

Související videa

Adam Klapka vs. Aaron Irving