Adam

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Adam Najman pochází z hokejové rodiny, jeho dědečkem je legendární Josef Augusta, jeho strýcem pak nynější liberecký kouč Patrik Augusta. Adam se narodil v Jihlavě, kde také s hokejem začínal. Zejména v tamním dorostu patřil mezi hlavní opory svého týmu a pravidelně reprezentoval Českou republiku.

Před sezónou 2018/19 se rozhodl pro přestup do Liberce, kde navázal na povedené výkony z Jihlavy a zařadil se do sestavy prvoligových Benátek. Ve stejném ročníku dokonce poprvé nakoukl i do extraligy, když za Tygry odehrál dva zápasy.

V následující sezoně už nastoupil do devíti extraligových duelů a zaznamenal i první asistenci, stále ale ještě většinou oblékal dres Benátek. To se změnilo až v ročníku 2020/21, kdy si za A tým Liberce připsal 37 startů. Vidět byl hlavně v závěru základní části, kdy vinou několika zranění získal místo v druhé formaci. V té odehrál i play-off, kde patřil mezi nejpříjemnější překvapení sestavy Bílých Tygrů a významně se tak podílel na zisku stříbrných medailí.