Bílí Tygři Liberec

Adam
Najman

kup si
dres teď
Česká republika

Adam
Najman

Pozice
útočník
Narozen
7. 1. 2001 (23 let)
Výška
180 cm
Váha
84 kg
Hůl
levá
Zápasy
43
Góly
10
Asistence
28
Body
38
+/-
2
Trestné minuty TM
4

Profil hráče

Adam Najman pochází z hokejové rodiny, jeho dědečkem je legendární Josef Augusta, jeho strýcem pak nynější liberecký kouč Patrik Augusta. Adam se narodil v Jihlavě, kde také s hokejem začínal. Zejména v tamním dorostu patřil mezi hlavní opory svého týmu a pravidelně reprezentoval Českou republiku.

Před sezónou 2018/19 se rozhodl pro přestup do Liberce, kde navázal na povedené výkony z Jihlavy a zařadil se do sestavy prvoligových Benátek. Ve stejném ročníku dokonce poprvé nakoukl i do extraligy, když za Tygry odehrál dva zápasy.

V následující sezoně už nastoupil do devíti extraligových duelů a zaznamenal i první asistenci, stále ale ještě většinou oblékal dres Benátek. To se změnilo až v ročníku 2020/21, kdy si za A tým Liberce připsal 37 startů. Vidět byl hlavně v závěru základní části, kdy vinou několika zranění získal místo v druhé formaci. V té odehrál i play-off, kde patřil mezi nejpříjemnější překvapení sestavy Bílých Tygrů a významně se tak podílel na zisku stříbrných medailí. Během následujících sezón se vypracoval mezi hlavní liberecké opory s vyvrcholením v podobě ovládnutí týmového bodování.

Související fotogalerie

Související články

Třetí reprezentační pauza je minulostí! Tygři posbírali celkem pět asistencí

Liberec - V rámci třetí reprezentační přestávky této sezony bylo možné sledovat v národních dresech hned pětici Tygrů. V českém reprezentačním výběru figurovala trojice Oscar Flynn, Adam Najman a Jakub Rychlovský. Za Slovensko to pak bylo duo Michal Ivan a Martin Faško-Rudáš.

Aktualizujeme: Do Švédska vyrazí s Flynnem a Rychlovským i Najman

Liberec – Své zástupce měl liberecký tým na dvou předchozích reprezentačních akcích a jinak tomu nebude ani následující týden, kdy se ve Švédsku uskuteční třetí podnik Euro Hockey Tour. Svůj druhý turnaj za národní mužstvo v této sezóně odehraje Jakub Rychlovský, první letošní nominaci obdržel Oscar Flynn a rovněž i Adam Najman. Ten byl do nominace Radima Rulíka doplněn dodatečně kvůli zranění Ondřeje Kašeho. Na tréninku národního týmu před odletem se navíc jako brankářská trojka objevil také Daniel Král.

První třetina a ubráněná oslabení byla klíčová, hodnotí derby Najman

Liberec — Svěřenci Filipa Pešána ovládli i čtvrté poslední derby v sezoně proti Mladé Boleslavi. Jedním ze střelců na cestě za úspěchem byl Adam Najman, jenž zvyšoval v půlce utkání už na 3:0. Jak viděl celé utkání právě třiadvacetiletý forvard?

Související videa

OHLASY | Najman: Ukázala se naše síla, rozhodly speciální týmy

OHLASY | Král: Delší dobu jsem nechytal, ale čekal jsem, až přijde šance

OHLASY | Najman: Začali jsme dobře, ale od druhé třetiny byl soupeř rychlejší