Bílí Tygři Liberec

Daniel
Král

kup si
dres teď
Česká republika

Daniel
Král

Pozice
brankář
Narozen
3. 8. 2003 (20 let)
Výška
186 cm
Váha
77 kg
Hůl
levá
Zápasy
39
Střely
1110
Zásahy
1021
Úspěšnost (%) %
91.98
Průměr
2.88
Trestné minuty TM
0

Profil hráče

Daniel Král s hokejem začínal v necelých čtyřech letech na chotěbořském zimním stadionu, v té době však zastával pozici útočníka. Později změnil post na brankáře a na této pozici už zůstal. Z Chotěboře poté přestoupil do Havlíčkova Brodu, odkud se následně v roce 2019 vydal do Liberce.

Přes dorost a juniory se probojoval až do A-týmu Bílých Tygrů, kde si odbyl svou premiéru v sezoně 2022/23 proti brněnské Kometě. S dospělým hokejem se však seznamoval již v letech předchozích, když pravidelně nastupoval za prvoligové Benátky nad Jizerou, Litoměřice nebo Přerov.

Pravidelný mládežnický reprezentant se navíc podílel na jednom z největších úspěchů liberecké mládeže, když v sezoně 2021/22 dotáhl juniorku až ke stříbrným medailím. Stejný kov si v roce 2023 odvezl i z mistrovství světa "dvacítek".

Související fotogalerie

Související články

Král s Rychlovským obdrželi nominaci na reprezentační kemp

Liberec – Přestože je play-off extraligy ještě v plném proudu, pomalu se začíná rozjíždět příprava národního týmu na domácí mistrovství světa. Na první setkání reprezentace dostali pozvánku i dva Tygři!

Reprezentace U18 začíná přípravu na MS, v nominaci i Galvas s Králem

Liberec - Dlouhé období závěrečné přípravy české reprezentace do 18 let na mistrovství světa je tady, tým zahájí první soustředění ve středu 27. března v Buly Aréně v Kravařích. Trenér David Čermák na něj pozval 23 hráčů včetně Tomáše Galvase a Adama Krále.

Průlomová sezóna či podpora fanoušků. Nejen o tom se rozhovořil Daniel Král

Liberec – Mladičký brankář Daniel Král si po úspěšně absolvované letní přípravě vydobyl místo na liberecké soupisce. Následně byl při dlouhodobější absenci Dávida Hrenáka vhozen do role jedničky, s čímž se skvěle popasoval a stal se jedním ze základních stavebních kamenů celého tygřího týmu. Jak se rodák z Havlíčkova Brodu ohlíží za svým prvním plnohodnotným ročníkem u „áčka“ a jak bude trávit letní přestávku?

Související videa

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu

Daniel Král: Děkuji trenérům, že mi věřili. Nabral jsem díky tomu spoustu zkušeností

OHLASY | Najman: Byly to vyrovnané zápasy. Šance, které jsme neproměnili, nás teď mrzí