Bílí Tygři Liberec

Dávid
Gríger

kup si
dres teď
Slovensko

Dávid
Gríger

Pozice
útočník
Narozen
28. 11. 1994 (27 let)
Výška
178 cm
Váha
78 kg
Hůl
pravá
Zápasy
39
Góly
8
Asistence
10
Body
18
+/-
-3
Trestné minuty TM
14

Profil hráče

Odchovanec popradského hokeje byl už v mládežnických letech velice produktivní, čímž si vysloužil i pozvánky do reprezentačních výběrů. V nejvyšší slovenské lize pravidelně nastupoval již od osmnácti let, načež se odebral do Karlových Varů, kde svůj talent rozvíjel v mezinárodní juniorské MHL. Podstatnou kariérní metu Gríger zaznamenal v sezóně 2013/14, kdy exceloval na mistrovství světa juniorů.

Od ročníku 2015/16 se Gríger už napevno zabydlel v dospělém hokeji a stal se pevnou součástí týmu Karlových Varů i slovenského národního týmu.

V extraligovém ročníku 2018/19 se slovenský forvard blýskl 33 body a po životní sezóně se upsal Bílým Tygrům Liberec, kde na své výkony navázal. O premiéru na světovém šampionátu ho však připravilo zranění. Na následnou olympijskou kvalifikaci už se ale Gríger podíval.

Související fotogalerie

Související články

Faško-Rudáš po prvních trefách: Od teď budu Rudáš-Faško

Liberec – Ze zápasu s karlovarskou Energií si Tygři odvážejí plný počet bodů. Dvěma góly se na výhře významně podílel Martin Faško-Rudáš, který si tak připsal první trefy za Liberec. „Když se Jan Ordoš vracel z trestné lavice, dostal se první k puku a Dávid Gríger, který stál za brankou, mi to nahrál,“ popisuje útočník vítěznou branku.

Nad(h)led #17: „Bazilišek" Dávid Gríger

Liberec - V sedmnáctém díle oficiálního podcastu Bílých Tygrů jsme vyzpovídali slovenského útočníka Dávida Grígera. Rodák z Popradu strávil většinu své dospělé kariéry v Česku a druhým rokem působí pod Ještědem. Rychle se zařadil mezi základní stavební kameny kádru.

Dávid Gríger s Michalem Ivanem obdrželi další pozvánky do reprezentace

Liberec - Slovenská hokejová reprezentace se 16. a 17. prosince představí na Švýcarském poháru, kde se kromě ní a domácího výběru objeví ještě Lotyšsko a ruské béčko. Trenérský štáb pod vedením Craiga Ramsayho ukázal na 22 jmen včetně dvou libereckých.

Související videa

NAD(H)LED | Dávid Gríger: Doma se mi smějí, že mám český přízvuk. V kabině mi říkají bazilišek

Zrozen v Tatrách