Bílí Tygři Liberec

Martin
Faško-Rudáš

kup si
dres teď
Slovensko

Martin
Faško-Rudáš

Pozice
útočník
Narozen
10. 8. 2000 (22 let)
Výška
183 cm
Váha
73 kg
Hůl
pravá

Profil hráče

Rodák z Banské Bystrice na sebe skvělými výkony upozorňoval už od útlého mládí. Po několika sezónách strávených ve slovenských mládežnických soutěžích se ve svých sedmnácti letech rozhodl vycestovat do zámoří, když přijal nabídku týmu Everett Silvertips z Western Hockey League.

V dresu Everettu strávil mladý útočník dvě celé sezóny, v kterých patřil mezi nejvýraznější tváře týmu. I svůj třetí ročník v zámoří začal v Everettu, pak byl ale vyměněn do dalšího týmu WHL, Saskatoonu Blades. Tam se mu také dařilo, když si ve 23 zápasech připsal 18 kanadských bodů.

Sezónu 2020/21 chtěl Faško-Rudáš strávit opět v Saskatoonu, jenže vinou pandemie koronaviru se soutěž nehrála, a dvacetiletý forvard se rozhodl vrátit zpět do rodného Slovenska, kde nastupoval za Banskou Bystricu. Jeho povedených výkonů si poté všimli Bílí Tygři, jimž se upsal hned následující léto.

Související fotogalerie

Související články

Rosandič si připsal první gól v reprezentaci! Bodoval i Faško-Rudáš s Ivanem

Slováci v přípravném dvojutkání zaznamenali zisk čtyř bodů, ke kterým jim pomohli všichni tři členové tygří smečky. Adam Klapka s Petrem Kváčou poté zůstávají s českým národním týmem i na následující týden!

Trojice Tygrů figuruje v nominaci Slovenska na přípravu před MS

Liberec – Do přípravy na nadcházející světový šampionát se zapojí další tři členové tygří smečky. Po Adamu Klapkovi a Petru Kváčovi obdrželi pozvánku i Michal Ivan, Mislav Rosandič a Martin Faško-Rudáš.

První domácí gól si schoval na pravý čas. Nesmírně jsem si to užil, září Faško-Rudáš

Liberec - Druhé utkání série předkola nabídlo obrovské drama. Po vyrovnání Jakuba Klepiše 17 sekund před koncem řádné hrací doby se šlo do prodloužení, ve kterém vystřelil Liberci druhé vítězství mladý Martin Faško-Rudáš. "Potvrdili jsme, že jsme silný tým, a to i po mentální stránce," těší slovenského forvarda.

Související videa

REPORTÁŽ | Tygři otočili vyrovnané utkání a mají mečbol