Bílí Tygři Liberec

Martin
Faško-Rudáš

kup si
dres teď
Slovensko

Martin
Faško-Rudáš

Pozice
útočník
Narozen
10. 8. 2000 (23 let)
Výška
183 cm
Váha
82 kg
Hůl
pravá
Zápasy
42
Góly
10
Asistence
10
Body
20
+/-
2
Trestné minuty TM
18

Profil hráče

Rodák z Banské Bystrice na sebe skvělými výkony upozorňoval už od útlého mládí. Po několika sezónách strávených ve slovenských mládežnických soutěžích se ve svých sedmnácti letech rozhodl vycestovat do zámoří, když přijal nabídku týmu Everett Silvertips z Western Hockey League.

V dresu Everettu strávil mladý útočník dvě celé sezóny, v kterých patřil mezi nejvýraznější tváře týmu. I svůj třetí ročník v zámoří začal v Everettu, pak byl ale vyměněn do dalšího týmu WHL, Saskatoonu Blades. Tam se mu také dařilo, když si ve 23 zápasech připsal 18 kanadských bodů.

Sezónu 2020/21 chtěl Faško-Rudáš strávit opět v Saskatoonu, jenže vinou pandemie koronaviru se soutěž nehrála, a dvacetiletý forvard se rozhodl vrátit zpět do rodného Slovenska, kde nastupoval za Banskou Bystricu. Jeho povedených výkonů si poté všimli Bílí Tygři, jimž se upsal hned následující léto. Po dvou povedených letech se klub rozhodl uplatnit opci v jeho smlouvě a pod Ještědem tak pokračuje i tento ročník.

Související fotogalerie

Související články

Třetí reprezentační pauza je minulostí! Tygři posbírali celkem pět asistencí

Liberec - V rámci třetí reprezentační přestávky této sezony bylo možné sledovat v národních dresech hned pětici Tygrů. V českém reprezentačním výběru figurovala trojice Oscar Flynn, Adam Najman a Jakub Rychlovský. Za Slovensko to pak bylo duo Michal Ivan a Martin Faško-Rudáš.

Martin Faško-Rudáš a Michal Ivan obléknou dres slovenské reprezentace!

Liberec – V pořadí třetí reprezentační přestávka pomalu klepe na dveře a Slovensko odtajnilo nominaci na dvojzápas s Němci. V ní figuruje celkem 10 hráčů z české nejvyšší soutěže včetně dvou Bílých Tygrů.

Martin Faško-Rudáš krátce o obratu proti Kohoutům

Liberec – Bojovné utkání s Olomoucí se pro šelmy nevyvíjelo vůbec dobře, neboť hosté v první minutě odskočili do vedení 2:0. Parádní obrat započal ještě v rámci první dvacetiminutovky Tomáš Filippi, na kterého před polovinou střetnutí navázal Martin Faško-Rudáš. I díky jeho vyrovnávací trefě se nakonec Severočeši mohli radovat z vítězství 5:2.

Související videa

OHLASY | Vlach: S takovým vedením si musíme poradit

OHLASY | Faško-Rudáš: Neskládali jsme zbraně. Měli jsme celý zápas před sebou

OHLASY | Rychlovský: Jestli chceme dosáhnout úspěchu, musíme se hodně rychle probrat