Martin

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Rodák z Banské Bystrice na sebe skvělými výkony upozorňoval už od útlého mládí. Po několika sezónách strávených ve slovenských mládežnických soutěžích se ve svých sedmnácti letech rozhodl vycestovat do zámoří, když přijal nabídku týmu Everett Silvertips z Western Hockey League.

V dresu Everettu strávil mladý útočník dvě celé sezóny, v kterých patřil mezi nejvýraznější tváře týmu. I svůj třetí ročník v zámoří začal v Everettu, pak byl ale vyměněn do dalšího týmu WHL, Saskatoonu Blades. Tam se mu také dařilo, když si ve 23 zápasech připsal 18 kanadských bodů.

Sezónu 2020/21 chtěl Faško-Rudáš strávit opět v Saskatoonu, jenže vinou pandemie koronaviru se soutěž nehrála, a dvacetiletý forvard se rozhodl vrátit zpět do rodného Slovenska, kde nastupoval za Banskou Bystricu. Jeho povedených výkonů si poté všimli Bílí Tygři, jimž se upsal hned následující léto.