Bílí Tygři Liberec

Michal
Ivan

kup si
dres teď
Slovensko

Michal
Ivan

Pozice
obránce
Narozen
18. 11. 1999 (22 let)
Výška
185 cm
Váha
82 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Michal Ivan začal svou hokejovou kariéru ve Zvolenu, který ho vychoval pro dospělý hokej. Svou premiéru za tamní áčko si odbyl již v sezóně 2015/16, načež se stal plnohodnotnou součástí zvolenského týmu. Ještě v juniorském věku ovšem přestoupil do zámoří.

Konkrétně si vybral mužstvo Acadie-Bathurst Titan a hned se podílel na zisku titulu v kanadské juniorské lize QMJHL, načež jeho tým ovládl i závěrečný turnaj CHL. Během svých mládežnických let navíc pravidelně reprezentoval Slovensko na šampionátech U18 i U20.

Po dosažení hokejového dospělého věku se Michal Ivan vrátil do Evropy, kde jednu sezónu strávil v Pardubicích. Po jednom roce v extralize se vrátil do Zvolena, v jehož dresu se stal mistrem slovenské ligy, načež přišla i pozvánka na mistrovství světa v Rize. Pokračovat v kariéře se poté mladý bek rozhodl ve městě pod Ještědem.

Související fotogalerie

Související články

Mislav Rosandič vstřelil svůj první gól na mistrovství světa!

Helsinky/Liberec - Slovenská reprezentace zvládla klíčový souboj s Dánskem a může se radovat z postupu do čtvrtfinále. K vítězství významnou měrou pomohli i jediní dva zástupci Tygrů na mistrovství světa - obránci Michal Ivan a Mislav Rosandič!

Rosandič s Ivanem pojedou na mistrovství světa!

Liberec – Svou finální soupisku na světový šampionát odtajnila v pondělí slovenská reprezentace. Naše východní sousedy budou na turnaji ve Finsku reprezentovat i dva Tygři, konkrétně Michal Ivan a Mislav Rosandič!

Tygři si pojistili služby šesti hráčů. V Liberci naopak končí Klepiš

Liberec – Mladíci Jakub Rychlovský, Adam Klapka, Jan Štibingr a Sebastian Čederle budou nadále součástí soupisky Liberce. Totéž platí i pro zahraniční beky T.J. Melancona a Michala Ivana. Naopak zkušený útočník Jakub Klepiš pod Ještědem končí.