Bílí Tygři Liberec

Michal
Ivan

kup si
dres teď
Slovensko

Michal
Ivan

Pozice
obránce
Narozen
18. 11. 1999 (24 let)
Výška
185 cm
Váha
82 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Michal Ivan začal svou hokejovou kariéru ve Zvolenu, který ho vychoval pro dospělý hokej. Svou premiéru za tamní áčko si odbyl již v sezóně 2015/16, načež se stal plnohodnotnou součástí zvolenského týmu. Ještě v juniorském věku ovšem přestoupil do zámoří.

Konkrétně si vybral mužstvo Acadie-Bathurst Titan a hned se podílel na zisku titulu v kanadské juniorské lize QMJHL, načež jeho tým ovládl i závěrečný turnaj CHL. Během svých mládežnických let navíc pravidelně reprezentoval Slovensko na šampionátech U18 i U20.

Po dosažení hokejového dospělého věku se Michal Ivan vrátil do Evropy, kde jednu sezónu strávil v Pardubicích. Po jednom roce v extralize se vrátil do Zvolena, v jehož dresu se stal mistrem slovenské ligy, načež přišla i pozvánka na mistrovství světa v Rize. Pokračovat v kariéře se poté mladý bek rozhodl ve městě pod Ještědem, kde po dvou povedených sezónách podepsal nový kontrakt do roku 2025.

Související fotogalerie

Související články

Michal Ivan poprvé skóroval na mistrovství světa!

Liberec - Mistrovství světa v má za sebou skupinovou fázi. Ve slovenském dresu se do ní zapojili i jediní dva Tygři na šampionátu, Martin Faško-Rudáš a Michal Ivan. A oba si připsali dva kanadské body!

Martin Faško-Rudáš skóroval na mistrovství světa!

Liberec - Světový šampionát v Praze a Ostravě má za sebou první tři hrací dny. Do akce už se zapojili i jediní dva Tygři na turnaji, Slováci Michal Ivan a Martin Faško-Rudáš. Druhý jmenovaný si hned při svém debutu připsal gól a asistenci!

Martin Faško-Rudáš a Michal Ivan se představí na mistrovství světa!

Liberec - Pouhé tři dny před začátkem hokejového mistrovství světa zveřejnilo Slovensko finální nominaci, v níž se vyjímají také dvě jména Bílých Tygrů. Sítem slovenského reprezentačního trenéra Craiga Ramsayho prošel obránce Michal Ivan i útočník Martin Faško-Rudáš.

Související videa

Michal Ivan: Atmosféra na mistrovství byla neskutečná. Mrzí mě, že jsme nedosáhli většího úspěchu

OHLASY | Filippi: Celý zápas jsme jen dotahovali. Teď se musíme připravit na předkolo