Bílí Tygři Liberec

T.J.
Melancon

kup si
dres teď
Kanada

T.J.
Melancon

Pozice
obránce
Narozen
4. 7. 1996 (26 let)
Výška
182 cm
Váha
88 kg
Hůl
pravá

Profil hráče

Obránce T.J. Melancon se narodil v roce 1996 v kanadské provincii Ontario. Již v juniorských kategoriích se vyznačoval útočnými choutkami, které byly výrazně znát i na jeho statistikách. Jeho nejpovedenější sezóna byla ta jeho poslední v juniorské lize QMJHL, kdy si v 67 zápasech připsal 44 bodů. Se svým týmem Blainville-Boisbriand Armada navíc dokráčel do semifinále soutěže.

Následné dva ročníky strávil Melancon v soutěži ECHL, kde nastupoval za klub Norfolk Admirals. Na několik střetnutí ovšem nakoukl i do AHL, farmářské soutěže NHL. V sezóně 2019/20 přišel přestup do kanadského týmu Brampton Beast, v němž odehrál svůj poslední ročník v zámoří. Poté se totiž rozhodl pro stěhování na starý kontinent, kde se upsal slovenskému Zvolenu, kterému výrazně pomohl k zisku mistrovského titulu. Následné léto přestoupil do města pod Ještědem.

Související fotogalerie

Související články

Trénoval jsem s partou v Montrealu, říká Melancon a těší se na sezonu

Liberec – Kanadský obránce T. J. Melancon už se po létě v zámoří vrátil do Liberce a připravuje se s týmem na nadcházející extraligový ročník, který vyhlíží s velkou chutí. „Bylo příjemné se zase po dlouhé době vidět s rodinou,“ popisoval svůj čas v rodné zemi.

Tygři si pojistili služby šesti hráčů. V Liberci naopak končí Klepiš

Liberec – Mladíci Jakub Rychlovský, Adam Klapka, Jan Štibingr a Sebastian Čederle budou nadále součástí soupisky Liberce. Totéž platí i pro zahraniční beky T.J. Melancona a Michala Ivana. Naopak zkušený útočník Jakub Klepiš pod Ještědem končí.

T.J. Melancon: Takové fanoušky, jako jsou v Liberci, jsem ještě nikdy nezažil

Liberec - T.J. Melancon se po svém příchodu ze Slovenska rychle zařadil mezi základní stavební kameny obranných řad Bílých Tygrů. Během dubna si kanadský bek užívá volno ve své rodné zemi, jak zpětně hodnotí první sezonu v extralize a co říká na osobnost Ladislava Šmída?

Související videa

LET’S PLAY | Světelný meč místo hokejky