Bílí Tygři Liberec

Jakub
Neužil

kup si
dres teď
Česká republika

Jakub
Neužil

Pozice
brankář
Narozen
9. 11. 1994 (28 let)
Výška
190 cm
Váha
90 kg
Hůl
levá
Zápasy
8
Střely
249
Zásahy
225
Úspěšnost (%) %
90.36
Průměr
3.95
Trestné minuty TM
0

Profil hráče

Sedmadvacetiletý gólman vyrostl pro dospělý hokej v pražské Spartě, kde působil od osmé třídy až do juniorů. Následně sbíral cenné zkušenosti v Chance lize, v dresu Prostějova si vydobyl pozici stabilní jedničky a patřil mezi nejlepší gólmany celé ligy. V druhé nejvyšší české soutěži za svou kariéru odchytal celkem 187 utkání. Před sezonou 2020/21 se vrátil domů na Spartu a připsal si i první starty v extralize.

Následující ročník pak také začal ve Spartě, za níž odchytal devět zápasů. V závěru ale odešel na hostování do Litvínova, kde přidal dalších pět utkání. Teď ho čeká nová výzva v podobě angažmá u Bílých Tygrů

Související fotogalerie

Související články

V bráně jsem se soustředil hlavně na sebe, říká Jakub Neužil

Liberec - Bílí Tygři ve čtvrtém čtvrtfinále Mountfieldem padli v poměru 1:2. Naděje na srovnání však dlouho držel liberecký Jakub Neužil, který se do branky v soutěžním utkání postavil po 35 dnech. "Pořád jsem věřil. Náš tlak se stupňoval a čím zápas směřoval k závěru, tím jsme hráli líp a měli ze hry víc,“ říká po své premiéře v extraligovém play-off.

Série ještě nekončí, neskládá zbraně Bulíř a chválí Neužila

Liberec - Bohužel ani druhý domácí duel Bílým Tygrům nevyšel, a tak je Mountfield pouhý jeden krok od postupu do semifinále. Jak ale ujišťuje jediný střelec Bílých Tygrů z duelu číslo 4, Bílí Tygři rozhodně nic nevzdávají.

Že chytám proti Spartě? Vnímal jsem to, přiznává Neužil

Liberec - Brankář Jakub Neužil odchytal svůj třetí zápas sezóny. Tentokrát nastoupil proti Spartě, kde ještě minulý rok působil. Na nulu, kterou vychytal proti Kometě, však nenavázal a z O2 areny odjížděli Tygři poraženi. "Nemyslím si, že měl soupeř výhodu, že mě zná. Bylo to 50 na 50," říká liberecký brankář.

Související videa

OHLASY | Bulíř: Tlak přišel pozdě. Musíme být produktivnější

TOP 5 | ÚNOR | Tady vládnou gólmani