Bílí Tygři Liberec

Michal
Bulíř

kup si
dres teď
Česká republika

Michal
Bulíř

Pozice
útočník
Narozen
12. 8. 1991 (32 let)
Výška
187 cm
Váha
90 kg
Hůl
levá

Profil hráče

S hokejem začal Michal už ve třech letech, kdy ho k tomu sportu přivedl jeho děda a legenda libereckého hokeje Jaroslav Kasík. Už v žákovských kategoriích ukazoval, že patří mezi střelecky schopné útočníky, a 22. prosince 2009 naskočil ke své premiéře v seniorské extralize.

V sezoně 2011/12 už se napevno usadil v libereckém „A“ týmu a v dalších letech se postupně propracoval mezi nejvýraznější tváře Bílých Tygrů. Velkou měrou se podílel i na historickém titulu a dalších dvou stříbrných medailí. Mimo kádr Tygrů odehrál ve své kariéře jen rok a půl. Ročník 2018 zakončil v ruském Magnitogorsku, načež se pod Ještěd vrátil. V létě 2021 poprvé změnil angažmá i v rámci extraligy a v Plzni poté zažil nejlepší sezónu své kariéry. Vzápětí se znovu upsal Liberci.

Související fotogalerie

Související články

Měli jsme neklid v zakončení, v některých situacích se musíme polepšit, říká Flynn

Praha/Liberec - V úvodním střetu se Spartou vedly postupně oba celky, větší část ale museli Tygři dotahovat. Vyrovnat na 2:2 se podařilo Michalu Bulířovi v čase 58:05, i přes značné šance ale v prodloužení rozhodli o svém vítězství v dovednostní disciplíně Pražané. „V nájezdech jsme do toho nevletěli ideálně a nedali gól. Musíme se připravit na další utkání a v některých aspektech se polepšit,“ komentuje začátek série Oscar Flynn.

Úvodní čtvrtfinále se Spartou dospělo do nájezdů. V nich byli Pražané šťastnější

Praha/Liberec – Bílí Tygři se v zápase ujali vedení i přes to, že nebyli těmi aktivnějšími. Družině Pavla Grosse se však v druhé části podařilo vyrovnat a poté také odskočit do vedení. Šedesát minut hry nakonec vítěze nepřineslo, neboť dvě minuty před koncem poslal střetnutí do prodloužení Michal Bulíř. Nakonec ani nastavená dvacetiminutovka nerozhodla, a tak vítěze musely určit nájezdy. V nich první bod uzmula Sparta.

Bylo to hratelné, ale neproměnili jsme naše šance, mrzí Bulíře

Liberec — První duel čtvrtfinále bohužel nevyšel šelmám podle představ. Se Spartou sehrály velmi vyrovnané utkání, nakonec ale nervydrásající bitvu rozhodly samostatné nájezdy. „Nebyli jsme horším týmem. Naopak jsme měli pasáže, kdy jsme je přehrávali a možná byli i lepším mužstvem,“ hodnotí duel střelec vyrovnávacího gólu na 2:2 Michal Bulíř.

Související videa

SESTŘIH | Góly Bílých Tygrů ve čtvrtfinále proti Spartě

OHLASY | Bulíř: Nasazení a chuť si musíme přenést i do druhého zápasu

SESTŘIH | Góly Bílých Tygrů v předkole proti Olomouci