Bílí Tygři Liberec

Jaroslav
Vlach

kup si
dres teď
Česká republika

Jaroslav
Vlach

Pozice
útočník
Narozen
6. 4. 1992 (29 let)
Výška
188 cm
Váha
101 kg
Hůl
levá
Zápasy
35
Góly
13
Asistence
4
Body
17
+/-
-11
Trestné minuty TM
36

Profil hráče

Rodák z Paběnic s hokejem začínal v Kolíně, kde postupně prošel všemi mládežnickými třídami, v té deváté ale přestoupil k Bílým Tygrům. V liberecké mládeži se zařadil mezi opory a pravidelně dostával i pozvánky do juniorských reprezentací.

Výkonů mladého útočníka si všimli i v zámoří, kde si ho tým Prince George Cougars z WHL vybral na 11. místě draftu. V Kanadě strávil dvě sezóny, po kterých se rozhodl pro návrat do Liberce.

Pod Ještědem si postupně budoval stálé místo v sestavě. V mistrovské sezóně 2015/16 už platil za neopominutelného člena kádru, kterého si trenéři cenili díky jeho bojovnosti a obětavosti, ale i ofenzivním kvalitám. V následujících letech už se definitivně zařadil mezi stálice libereckého útoku a významně se podílel na dalších úspěších.

Související fotogalerie

Související články

Zápas jsem naštěstí stíhal, malá se narodila v poledne, směje se Vlach

Liberec – Útočník Jaroslav Vlach toho v úterý stihl opravdu hodně. V poledne byl totiž přítomen u porodu své dcery, načež večer pomohl gólem k výhře Tygrů nad Zlínem. „Byl to nejšťastnější den v mém životě,“ rozplýval se po zápase novopečený otec.

Jarda Vlach má třetí nejtvrdší střelu v extralize!

Liberec - Že umí útočník Jaroslav Vlach vypálit na branku pořádnou dělovku, to není žádnou novinkou. A dokázal to také v letošním ročníku ankety Extraligová NEJ. Postaral se o třetí nejtvrdší ránu soutěže!

Martin Faško-Rudáš po Kometě: První dvě třetiny jsme nehráli optimálně

Liberec – Zápas proti brněnské Kometě dopadl lépe pro hostující celek a na bodový zisk nestačily ani góly Jaroslava Vlacha a Michala Ivana. Po měsíční absenci se však vrátil do sestavy Martin Faško-Rudáš a to ve formaci s dalšími mladíky - Janem Šírem a Adamem Klapkou.

Související videa

REPORTÁŽ | Novopečený otec pečetil výhru nad Zlínem

LET’S PLAY | Vyzraje mládí nad zkušeností v NHL?