Bílí Tygři Liberec

Jaroslav
Vlach

kup si
dres teď
Česká republika

Jaroslav
Vlach

Pozice
útočník
Narozen
6. 4. 1992 (30 let)
Výška
188 cm
Váha
101 kg
Hůl
levá
Zápasy
17
Góly
3
Asistence
4
Body
7
+/-
-3
Trestné minuty TM
13

Profil hráče

Rodák z Paběnic s hokejem začínal v Kolíně, kde postupně prošel všemi mládežnickými třídami, v té deváté ale přestoupil k Bílým Tygrům. V liberecké mládeži se zařadil mezi opory a pravidelně dostával i pozvánky do juniorských reprezentací.

Výkonů mladého útočníka si všimli i v zámoří, kde si ho tým Prince George Cougars z WHL vybral na 11. místě draftu. V Kanadě strávil dvě sezóny, po kterých se rozhodl pro návrat do Liberce.

Pod Ještědem si postupně budoval stálé místo v sestavě. V mistrovské sezóně 2015/16 už platil za neopominutelného člena kádru, kterého si trenéři cenili díky jeho bojovnosti a obětavosti, ale i ofenzivním kvalitám. V následujících letech už se definitivně zařadil mezi stálice libereckého útoku a významně se podílel na dalších úspěších.

Související fotogalerie

Související články

Jaroslav Vlach obdržel trest na 5 zápasů

Liberec - Bílí Tygři se v příštích pěti extraligových duelech budou muset obejít bez útočníka Jaroslava Vlacha. Disciplinární komise potrestala zkušeného hráče za úder do oblasti hlavy a krku v úterním utkání na ledě Komety Brno.

VIDEO: Tuhle bitku řadím vysoko, měl jsem hodně emocí, říká Vlach

Liberec - Když aktéři třaskavého pátečního derby hodnotili utkání, jako zlomový moment nevybrali žádný z gólů, ale strhující bitku Jaroslava Vlacha s Radkem Jeřábkem. Liberecký útočník svého soka v krásném souboji porazil a nastartoval celý tým k obratu z 1:2 až na konečných 6:2. "Potřebovali jsme vyhrát a řekli jsme si, že pro to uděláme úplně všechno. Dali jsme do toho srdce a bylo to na nás vidět," cení si Vlach.

Desítka x2: Znají opory klíčové milníky?

Liberec - V dalším z našich letošních duelů ve vědomostní hře Desítka x2 poměřili síly útočníci Tomáš Filippi a Jaroslav Vlach. Jak si vedli v určování klíčových let tygří historie?

Související videa

Jaroslav Vlach vs. Radek Jeřábek

OHLASY | Vlach: Už to bylo na palici. Černou sérii jsme potřebovali ukončit

DESÍTKA ×2 | Ve kterém roce získali Bílí Tygři titul?