Bílí Tygři Liberec

Jaroslav
Vlach

kup si
dres teď
Česká republika

Jaroslav
Vlach

Pozice
útočník
Narozen
6. 4. 1992 (30 let)
Výška
188 cm
Váha
101 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Rodák z Paběnic s hokejem začínal v Kolíně, kde postupně prošel všemi mládežnickými třídami, v té deváté ale přestoupil k Bílým Tygrům. V liberecké mládeži se zařadil mezi opory a pravidelně dostával i pozvánky do juniorských reprezentací.

Výkonů mladého útočníka si všimli i v zámoří, kde si ho tým Prince George Cougars z WHL vybral na 11. místě draftu. V Kanadě strávil dvě sezóny, po kterých se rozhodl pro návrat do Liberce.

Pod Ještědem si postupně budoval stálé místo v sestavě. V mistrovské sezóně 2015/16 už platil za neopominutelného člena kádru, kterého si trenéři cenili díky jeho bojovnosti a obětavosti, ale i ofenzivním kvalitám. V následujících letech už se definitivně zařadil mezi stálice libereckého útoku a významně se podílel na dalších úspěších.

Související fotogalerie

Související články

Jaroslav Vlach zůstane Bílým Tygrem minimálně do roku 2024!

Liberec – Po Michalu Bulířovi podepsali Bílí Tygři novou smlouvu s jejich další klíčovou osobností z posledních let. Na prodloužení kontraktu se klub dohodl s Jaroslavem Vlachem, jenž zůstane členem smečky minimálně do sezóny 2023/24.

Jaroslav Vlach: Vše zůstává otevřené, na domácím ledě necháme vše!

Praha/Liberec – Ani napodruhé to nevyšlo. Tygři byli tentokrát až do posledních vteřin ve hře o vyrovnání, jenže Pražané byli znovu úspěšnější. Na domácím ledě si Liberečtí budou muset dát pozor hlavně na nebezpečné přesilovky Sparty. „Mají tam spoustu šikovných hráčů, bude naprosto klíčové, abychom nebyli vylučovaní,” upozorňuje Vlach.

Jaroslav Vlach: Takové je play-off. Doma uděláme pro postup vše!

Brno/Liberec – Předkolo s Kometou nabídne pátou bitvu. Rozhodla o tom úterní výhra Komety, která v závěrečných minutách zvrátila dvougólové manko a vyrovnala sérii na 2:2. Tygři ovšem neztrácí hlavu. Loni byli v podobné situaci v semifinále se Spartou, když po ztraceném vedení 3:0 na zápasy uspěli v rozhodující bitvě. „Nevidím důvod, proč by se nám to nemohlo povést i tentokrát,“ burcuje Jaroslav Vlach.

Související videa

REPORTÁŽ | Novopečený otec pečetil výhru nad Zlínem