Bílí Tygři Liberec

Jaroslav
Vlach

kup si
dres teď
Česká republika

Jaroslav
Vlach

Pozice
útočník
Narozen
6. 4. 1992 (30 let)
Výška
188 cm
Váha
101 kg
Hůl
levá
Zápasy
55
Góly
7
Asistence
20
Body
27
+/-
-1
Trestné minuty TM
91

Profil hráče

Rodák z Paběnic s hokejem začínal v Kolíně, kde postupně prošel všemi mládežnickými třídami, v té deváté ale přestoupil k Bílým Tygrům. V liberecké mládeži se zařadil mezi opory a pravidelně dostával i pozvánky do juniorských reprezentací.

Výkonů mladého útočníka si všimli i v zámoří, kde si ho tým Prince George Cougars z WHL vybral na 11. místě draftu. V Kanadě strávil dvě sezóny, po kterých se rozhodl pro návrat do Liberce.

Pod Ještědem si postupně budoval stálé místo v sestavě. V mistrovské sezóně 2015/16 už platil za neopominutelného člena kádru, kterého si trenéři cenili díky jeho bojovnosti a obětavosti, ale i ofenzivním kvalitám. V následujících letech už se definitivně zařadil mezi stálice libereckého útoku a významně se podílel na dalších úspěších.

Související fotogalerie

Související články

Výhra nad Vítkovicemi nestačila. V předkole Tygři vyzvou Plzeň

Liberec — Vyrovnané utkání skoupé na branky nakonec šelmy strhly na svoji stranu. Po dlouhých nájezdech vystřelil bod navíc Jaroslav Vlach. I to však na přímý postup do čtvrtfinále nestačilo a v předkole nás tak čeká Plzeň. Série začíná 8. března na libereckém ledě.

Věřím, že to v prvním předkole nakopneme správným směrem, říká Michal Ivan

Liberec - Poslední domácí klání Liberce v základní části nabídlo střet s Vítkovicemi, které již měly svůj postup do čtvrtfinále jistý. Tygři museli o své místo mezi elitní čtyřkou ještě bojovat a od 15. minuty dotahovat, nicméně díky trefě Michala Ivana na začátku třetí části byl účet srovnaný. V následných nájezdech poté rozhodl o bonusovém bodu a potvrzení předkola pro svěřence Patrika Augusty Jaroslav Vlach.

Vrátili jsme se k naší hře, hodnotí závěr zápasu s Boleslaví Vlach

Liberec - Tygří smečka se v prvním únorovém domácím klání postavila úhlavnímu rivalovi z Mladé Boleslavi, kterého porazila i díky dvěma asistencím Jaroslava Vlacha. „V počátku utkání jsme měli navrch, Boleslavi zase vyšel lépe závěr druhého dějství,“ hodnotí muž zápasu.

Související videa

OHLASY | Vlach: Těším se na naše fanoušky. Doufám, že nás poženou za vítězstvím

SESTŘIH | Bílí Tygři - Vítkovice 2:1sn

OHLASY | Vlach: Play-off bude o něčem jiném, ale jsme rádi, jak jsme se teď prezentovali