Lukáš

Hůl
levá

Profil hráče

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech a po většinu času zůstal věrný svému mateřskému klubu. První kontakt se seniorským hokejem ale zaznamenal v Mladé Boleslavi, za níž v druhé nejvyšší lize odehrál celkem 47 zápasů.

Od sezóny 2005/2006 už tvrdý bek nastupoval za Bílé Tygry. V následujících dvou ročnících sice ještě pokaždé zamířil na hostování do Plzně, pak už se však zařadil mezi stálice liberecké sestavy.

Lukáš Derner se velmi významně podílel na všech úspěších Tygrů v posledních letech. V mistrovské sezóně patřil mezi nejvytěžovanější hráče, spolehlivé výkony ale podával i v následujících ročnících a velkou měrou tak přispěl k zisku dalších tří stříbrných medailí.