Bílí Tygři Liberec

Lukáš
Derner

kup si
dres teď
Česká republika

Lukáš
Derner

Pozice
obránce
Narozen
24. 8. 1983 (38 let)
Výška
185 cm
Váha
90 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech a po většinu času zůstal věrný svému mateřskému klubu. První kontakt se seniorským hokejem ale zaznamenal v Mladé Boleslavi, za níž v druhé nejvyšší lize odehrál celkem 47 zápasů.

Od sezóny 2005/2006 už tvrdý bek nastupoval za Bílé Tygry. V následujících dvou ročnících sice ještě pokaždé zamířil na hostování do Plzně, pak už se však zařadil mezi stálice liberecké sestavy.

Lukáš Derner se velmi významně podílel na všech úspěších Tygrů v posledních letech. V mistrovské sezóně patřil mezi nejvytěžovanější hráče, spolehlivé výkony ale podával i v následujících ročnících a velkou měrou tak přispěl k zisku dalších tří stříbrných medailí.

Související fotogalerie

Související články

Derner a kdo dál? Hráči, kteří za Tygry odehráli nejvíce zápasů

Liberec – Během jarního play-off nastoupil Lukáš Derner k 900. utkání v české nejvyšší soutěži. Přitom v pouhých šedesáti z nich oblékl dres jiného týmu, a tak asi není překvapivé, že podle oficiálních statistik odehrál za Tygry nejvíce zápasů právě osmatřicetiletý bek. Jací jsou ale další rekordmani?

Jelínek a Derner zůstávají Tygry! S klubem prodloužili o jeden rok

Liberec – Bílí Tygři Liberec si i na následující sezónu pojistili služby útočníka Petra Jelínka a obránce Lukáše Dernera. Oba matadoři prodloužili s klubem smlouvu do konce dubna 2023.

Dres za 900 zápasů jsem daroval Jurovi Jarošovi, usmíval se Derner po jubileu

Liberec - Bílí Tygři ovládli i druhý domácí souboj předkola proti Brnu a pojedou tak na led Komety s šancí sérii utnout. Stejně jako v prvním duelu se dokázali do utkání vrátit a následně otočit vývoj ve svůj prospěch. Samotnému střetnutí ale také předcházel speciální ceremoniál k příležitosti jubilejního 900. odehraného zápasu Lukáše Dernera v české nejvyšší soutěži.

Související videa

SESTŘIH | Tygři díky rychlému obratu porazili Pardubice

LET’S PLAY | Kdo je rychlejší ve formuli?