Bílí Tygři Liberec

Lukáš
Derner

kup si
dres teď
Česká republika

Lukáš
Derner

Pozice
obránce
Narozen
24. 8. 1983 (39 let)
Výška
185 cm
Váha
90 kg
Hůl
levá
Zápasy
17
Góly
1
Asistence
0
Body
1
+/-
2
Trestné minuty TM
14

Profil hráče

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech a po většinu času zůstal věrný svému mateřskému klubu. První kontakt se seniorským hokejem ale zaznamenal v Mladé Boleslavi, za níž v druhé nejvyšší lize odehrál celkem 47 zápasů.

Od sezóny 2005/2006 už tvrdý bek nastupoval za Bílé Tygry. V následujících dvou ročnících sice ještě pokaždé zamířil na hostování do Plzně, pak už se však zařadil mezi stálice liberecké sestavy.

Lukáš Derner se velmi významně podílel na všech úspěších Tygrů v posledních letech. V mistrovské sezóně patřil mezi nejvytěžovanější hráče, spolehlivé výkony ale podával i v následujících ročnících a velkou měrou tak přispěl k zisku dalších tří stříbrných medailí.

Související fotogalerie

Související články

Desítka x2: Souboj zkušených beků otestoval jejich znalosti tygří historie

Liberec - V dalším z hráčských duelů v nové tygří soutěži Desítka x2 poměřili své znalosti obránci Lukáš Derner a Ondřej Vitásek. Jak si vedli v určování správnosti tvrzení o klubové historii?

Derner a kdo dál? Hráči, kteří za Tygry odehráli nejvíce zápasů

Liberec – Během jarního play-off nastoupil Lukáš Derner k 900. utkání v české nejvyšší soutěži. Přitom v pouhých šedesáti z nich oblékl dres jiného týmu, a tak asi není překvapivé, že podle oficiálních statistik odehrál za Tygry nejvíce zápasů právě osmatřicetiletý bek. Jací jsou ale další rekordmani?

Jelínek a Derner zůstávají Tygry! S klubem prodloužili o jeden rok

Liberec – Bílí Tygři Liberec si i na následující sezónu pojistili služby útočníka Petra Jelínka a obránce Lukáše Dernera. Oba matadoři prodloužili s klubem smlouvu do konce dubna 2023.

Související videa

DESÍTKA ×2 | Zahráli si Tygři proti týmu z NHL?

ZÁZNAM | Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 3:4

ZÁZNAM | Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:4sn