Bílí Tygři Liberec

Lukáš
Derner

kup si
dres teď
Česká republika

Lukáš
Derner

Pozice
obránce
Narozen
24. 8. 1983 (40 let)
Výška
185 cm
Váha
90 kg
Hůl
levá
Zápasy
23
Góly
0
Asistence
2
Body
2
+/-
0
Trestné minuty TM
19

Profil hráče

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech a po většinu času zůstal věrný svému mateřskému klubu. První kontakt se seniorským hokejem ale zaznamenal v Mladé Boleslavi, za níž v druhé nejvyšší lize odehrál celkem 47 zápasů.

Od sezóny 2005/2006 už tvrdý bek nastupoval za Bílé Tygry. V následujících dvou ročnících sice ještě pokaždé zamířil na hostování do Plzně, pak už se však zařadil mezi stálice liberecké sestavy.

Lukáš Derner se velmi významně podílel na všech úspěších Tygrů v posledních letech. V mistrovské sezóně patřil mezi nejvytěžovanější hráče, spolehlivé výkony ale podával i v následujících ročnících a velkou měrou tak přispěl k zisku dalších tří stříbrných medailí.

Související fotogalerie

Související články

Klubová legenda pokračuje. Derner se upsal na další rok

Liberec - Ve své kariéře už má za sebou 18 extraligových sezon. V každé z nich naskočil za Bílé Tygry, 60 utkání si pak připsal během hostování v Plzni. Sbírku 970 zápasů v nejvyšší soutěži Lukáš Derner rozšíří i v příštím ročníku v libereckém dresu. S klubem podepsal novou smlouvu.

Petr Jelínek o svém nájezdu: Led už nebyl moc kvalitní, se štěstím to tam ale propadlo

Liberec - Tygři napravili úterní zaváhání s Kladnem a na svém ledě porazili Litvínov jednoznačně 5:1. Mezi střelce se zapsali i hráči, kteří na gól čekali delší dobu. Kromě obránce Lukáše Dernera se prosadili i Petr Jelínek, Jan Šír a Jakub Rychlovský. „V posledních zápasech jsem měl několik velkých šancí, bohužel mi to tam nepadlo. Jsem rád, že jsem to konečně prolomil," říká poslední jmenovaný.

Derner: Jídlo na Štědrý den? Se Slováky to byla lítá diskuze

Liberec — Tygři se před vánočními svátky naladili výhrou nad brněnskou Kometou. V obou brankách měl prsty Lukáš Derner, který se mimo jiné podělil i o interní diskuzi před zápasem v kabině o preferencích štědrovečerního chodu.

Související videa

ZÁZNAM | Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:3