Bílí Tygři Liberec

Lukáš
Derner

kup si
dres teď
Česká republika

Lukáš
Derner

Pozice
obránce
Narozen
24. 8. 1983 (38 let)
Výška
185 cm
Váha
90 kg
Hůl
levá
Zápasy
39
Góly
1
Asistence
2
Body
3
+/-
-10
Trestné minuty TM
26

Profil hráče

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech a po většinu času zůstal věrný svému mateřskému klubu. První kontakt se seniorským hokejem ale zaznamenal v Mladé Boleslavi, za níž v druhé nejvyšší lize odehrál celkem 47 zápasů.

Od sezóny 2005/2006 už tvrdý bek nastupoval za Bílé Tygry. V následujících dvou ročnících sice ještě pokaždé zamířil na hostování do Plzně, pak už se však zařadil mezi stálice liberecké sestavy.

Lukáš Derner se velmi významně podílel na všech úspěších Tygrů v posledních letech. V mistrovské sezóně patřil mezi nejvytěžovanější hráče, spolehlivé výkony ale podával i v následujících ročnících a velkou měrou tak přispěl k zisku dalších tří stříbrných medailí.

Související fotogalerie

Související články

Sváteční střelec Lukáš Derner po výhře nad Vary: Musíme si góly zasloužit!

Liberec - Bílí Tygři před svými fanoušky zvládli nervy drásající bitvu s karlovarskou Energií a připsali si druhé tříbodové vítězství v řadě. K úspěchu je posunul parádní ranou Lukáš Derner, po jehož trefě se domácí ujali ve třetí části vedení. "Hlavně po psychické stránce by nám dnešek mohl pomoct," věří velezkušený obránce.

Derner po generálce: Každá prověrka je dobrá, ukáže nám to naše chyby

Liberec – Bílí Tygři si ve svém posledním zápase před startem extraligové sezóny poradili s kladenskými Rytíři. Na vítězství 3:1 se jednou brankou podílel i sváteční střelec Lukáš Derner. „Doufám, že ještě nějaký gól dám,“ vyslovil přání zkušený matador před startem nového ročníku.

Lukáš Derner o nadcházejících utkáních: První zápasy budou hodně náročné kondičně i herně

Liberec – Po měsíci vyrazili Tygři opět na led liberecké Home Credit Areny. Hráči měli společný trénink a všichni vyhlížejí blížící se zápasový maraton, který se rozběhne pondělním domácím zápasem proti Olomouci. „Každý se těší až zápasový kolotoč opět začne. Doufám, že to vydrží co nejdéle,“ přeje si liberecký bek.

Související videa

LET’S PLAY | Kdo je rychlejší ve formuli?

Zrozen v Tatrách