Jan

Hůl
pravá

Profil hráče

S hokejem začínal Jan Ordoš v Ústí nad Labem, nicméně již během mladšího dorostu přestoupil do Liberce, kde se okamžitě zařadil mezi hlavní postavy týmu. V sezóně 2013/14 pomohl staršímu dorostu k mistrovskému titulu a ve stejný rok se i podíval s reprezentací U18 na světový šampionát.

Na ten byl následně nominován i národním týmem dvacítek, a to v během ročníku 2015/16, kdy si také odbyl své první starty za tygří áčko. Za to odehrál i pět utkání v play-off a má tak svůj podíl na zisku historicky prvního titulu Severočechů.

Poté se již Jan Ordoš stal pevným kamenem liberecké sestavy a byl jím až do roku 2020, kdy se rozhodl poprvé v kariéře zkusit štěstí v zahraničí. Po roční štaci ve švédském Oskarshamnu se ovšem rozhodl vrátit zpět pod Ještěd.

Související fotogalerie

Související články

Věřil jsem, že jsem si góly schoval na rozhodující zápas, usmívá se Ordoš po postupu

Liberec - Jan Ordoš byl ústřední postavou rozhodující liberecké výhry v předkole. Kometu srazil dvěma trefami a nasměroval Bílé Tygry za postupem. "Od dnešního rána už jsme všichni šli za tím jedním cílem a udělali jsme pro to všechno," hlásí forvard Liberce po vítězství 6:1.

Tygři udělili Ocelářům lekci z produktivity a připisují si tři body!

Třinec/Liberec – Oceláři měli v dohrávce 39. kola více šancí a na střely vyhráli 44:19. V koncovce byli však efektivnější Severočeši, kteří si tak připsali velmi cenné vítězství 4:2. Podruhé v řadě se v zápase prosadili útočníci Marek Zachar a Jan Ordoš. Sérii pěti venkovních duelů zakončí Liberec v úterý na ledě Pardubic.

Jan Ordoš: Vrátit se v Olomouci do zápasu není jednoduché. Škoda gólu v prodloužení

Olomouc/Liberec – Bílí Tygři se po osmidenní přestávce vrátili do zápasového tempa, když se představili na ledě Olomouce. Po dvou třetinách nebyl stav vůbec příznivý, Liberečtí ale stáhli dvougólové manko a vybojovali tak aspoň bod za prohru v prodloužení. „Dlouhá pauza nás podle mě neovlivnila. Na začátku zápasu jsme si ale uškodili dlouhým oslabením,“ svěřil se Jan Ordoš, jenž snižoval na 1:2.