Ročník 2004-2005

zápasy / tabulka

Soupiska

Brankáři: P. Falta, M. Hnilička, J. Stejskal
Obránci: M. Duben, J. Fischer, J. Hanzlík, J. Holub, R. Jareš, V. Jiruš, T. Klouček, A. Krstev, J. Modrý, J. Moravec, C. Ovčačík, L. Šmíd
Útočníci: L. Čermák, C. Jech ml., T. Klimenta, A. Kotalík, V. Nedorost, V. Novák, L. Pabiška, R. Pajič, J. Plodek, A. Podkonický, S. Procházka, I. Rataj, P. Rozsíval, P. Sailer, M. Štrba, J. Tomajko, L. Vaic (C), P. Vampola, J. Víšek, R. Vrbata

Realizační tým

Hlavní trenér: Josef Paleček
Asistent trenéra: Karel Dvořák
Trenér brankářů: Miroslav Kapoun
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Karel Ubry
Doktor: MUDr. Dušan Morman

Třetí extraligová sezóna byla zahájena „výbuchem přestupové bomby“, když se podařilo do branky Tygrů ulovit olympijského vítěze a mistra světa – Milana Hniličku. Během léta přicházeli další hráči, ale opravdovou lahůdku připravilo vedení klubu v srpnu. To již bylo jasné, že v zámoří NHL nezačne. Do města pod Ještědem se tak podařilo angažovat hráče z NHL, v té době mladé a perspektivní, kteří ve svých klubech v zámoří bojovali o svá místa. Dres Tygrů tak oblékly současné hvězdy Jiří Fischer, Radim Vrbata, Václav Nedorost a Aleš Kotalík. Dravé mládí doplňovala zkušenost obránce Jaroslava Modrého. Společně se stávajícím libereckým kádrem utvořili výbornou partu, která předváděla vynikající hru. To byl dobrý základ pro premiérový postup do play-off, v němž ve čtvrtfinále Tygři překvapivě vyřadili favorizovanou pražskou Slavii. V semifinálovém souboji byly úspěšnější Pardubice, jež nakonec získaly mistrovský titul. Liberec skončil třetí a ziskem bronzových medailí si připsal největší historický úspěch klubu.

Nejnovější video

NAD(H)LED | Nicol Lucák Čupková: Dříve se hráčky v Rusku klidně popraly v kabině o přestávce