Ročník 2005-2006

zápasy / tabulka

Soupiska

Brankáři: P. Falta, M. Hnilička
Obránci: L. Derner, J. Hanzlík, M. Hlavačka, J. Holub, V. Jiruš, A. Krstev, J. Moravec, A. Nikolov, C. Ovčačík, M. Richter, M. Rýgl
Útočníci: L. Čermák, C. Jech ml., T. Klimenta, V. Novák, L. Pabiška, R. Pajič, V. Pletka, J. Plodek, A. Podkonický, S. Procházka (C), I. Rataj, P. Rozsíval, P. Šachl, J. Tomajko, L. Vaic, P. Vampola, J. Víšek

Hlavní trenér: Josef Paleček
Asistent trenéra: Karel Dvořák
Trenér brankářů: Miroslav Kapoun
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Karel Ubry
Doktor: MUDr. Dušan Morman

Před sezónou 2005/06 čekal liberecký hokej další významný mezník novodobé historie. Tím bylo stěhování ze staré Svijanské arény do nové multifunkční Tipsport areny. Perfektní zázemí a obrovský zájem fanoušků, kteří hnali svůj tým kupředu, zajistili týmu v sezóně 2005/2006 vítězství v základní části soutěže. Do play-off šel tým s velkými ambicemi, ale ty vzaly brzy za své. Vyřazení Liberce již ve čtvrtfinále play-off Českými Budějovicemi bylo pro všechny obrovským zklamáním. V konečné tabulce Tygři skončili pátí, nicméně rekord v neporazitelnosti na domácím ledě a vítězství v základní části soutěže jsou bezesporu historickými úspěchy.

Slavná trojice aneb selská jízda