Ročník 2010-2011

zápasy / tabulka

Soupiska

Brankáři: M. Pinc, T. Vošvrda
Obránci: M. Čakajík, L. Derner, J. Holub, J. Hunkes, D. Kajínek, P. Kolmann, J. Moravec, J. Niko, M. Pavlů, J. Říha, M. Rýgl, D. Štich, M. Trončinský, P. Ulrych, J. Výtisk
Útočníci: M. Bárta, M. Bartovič, A. Dušek, M. Hořava, C. Jech ml., V. Jonák, P. Kica, T. Klimenta, L. Krejčík, J. Kudrna, P. Nedvěd (C), Z. Ondřej, J. Plodek, A. Podkonický, D. Špaček, T. Urban, T. Vak, L. Vantuch, J. Víšek

Hlavní trenéři: Jiří Kalous
Asistent trenéra: Filip Pešán
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Tomáš Krupka
Doktor: MUDr. Dušan Morman
Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul, Tomáš Krámský

Po předchozí sezóně, kdy Tygři skončili v semifinále, se rozhodlo vedení klubu doplnit kádr o mix zkušeností a mládí, což měla být kombinace, která v součtu se stávajícím kádrem dovede liberecký tým poprvé do finále. Trenér Kalous tak dostal k dispozici ostřílené útočníky Hořavu, Kudrnu a Vaka, talentované mládí a investici do budoucna znamenala trojice Vošvrda, Štich a Trončinský. Kádr naopak opustili a do vlasti se vrátili cizinci Leinonen (nakonec Švédsko), DeSantis a Malkamäki, ale také obránci Harant (stále zraněn) a Jareš (Litvínov-extraliga) a útočníci Blatný (Německo, Slovensko), Nedorost (KHL) a Bartovič (KHL). Po povedené letní přípravě zakončené vítězstvím na turnaji ve Švýcarsku se Tygři podobně směle vrhli i do ligy, kde se i přes občasné výkyvy po celou základní část drželi na špici tabulky. Do posledních kol se Tygři drželi v naději na Prezidentův pohár, nicméně ten jim nakonec o dva body vyfoukl Třinec. Tygři, včetně Milana Bartoviče, který se vrátil v prosinci z Ruska, tak čekali, který soupeř jim připadne po odehrání předkola. Prakticky nikoho nepřekvapilo, že postup ze zrádného „osmifinále“ si zajistila pražská Slavia řízená protřelým stratégem Růžičkou.

Zatímco Slavia pokračovala v play-off v rytmu kvapíku, Tygři vstoupili do vyřazovacích bojů v duchu valčíku. V prvním zápase neudrželi vedení o dvě branky, v odvetách v Praze podali vlažný výkon a za stavu 3:1 se ocitli na pokraji vyřazení. Pak se však projevila vnitřní síla týmu a série se vracela za stavu 3:3 k sedmému rozhodujícímu duelu do Liberce! V něm domácí po 55 minut vládli, ze spousty šancí ale dali pouze tři branky. Slavia však finišem v závěru dokázala stav 3:1 zkorigovat a poslat utkání do prodloužení. V něm Tygři „Sešívané“ totálně přestříleli, ale opět platilo – nedáš – dostaneš. Pro Tygry tak skončilo play-off 2011 obrovským zklamáním již ve čtvrtfinále, celkově liberecký tým obsadil 5. místo. Posmutnělý konec sezóny vyjasnila v dubnu zpráva z úseku mládeže – 8. třída Bílých Tygrů na MMČR nenašla přemožitele, stala se Mistrem ČR pro rok 2010/11 a navázala tak na únorový bronz ročníku 1997 z Mistrovství republiky krajů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu