Bílí Tygři Liberec

Ročník 2013-2014

zápasy / tabulka

Soupiska

Brankáři: J. Lašák, M. Melicherčík, M. Schwarz
Obránci:
M. Čakajík, J. Čutta, L. Derner, P. Gřegořek, J. Hunkes, A. Jánošík, D. Kajínek, P. Kolmann, J. Říha, R. Šimek, P. Ulrych, O. Vitásek, T. Voráček, J. Výtisk
Útočníci: M. Bárta, M. Bartek, T. Bulík, M. Bulíř, A. Dušek, T. Filippi, K. Jass, V. Jonák, P. Kica, P. Nedvěd (C), T. Pospíšil, M. Psota, D. Špaček, T. Urban, J. Valský, P. Vampola, J. Víšek, J. Vlach, P. Zacha

Realizační tým na konci sezony

Hlavní trenér: Pavel Hynek
Asistent trenéra: Milan Černý
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Tomáš Krupka
Doktor: MUDr. Dušan Morman
Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul, Tomáš Krámský

Bílí Tygři po nepodařené sezoně 2012/13 začali již v létě mocně posilovat ve snaze zabránit dalšímu podobnému ročníku. Pod Ještěd přišla řada zkušených hráčů, Petr Vampola a Martin Bartek byly jednoznačně největšími rybami, které liberecké vedení ulovilo.

Extraligu od sezony 2013/14 potkala také jedna výrazná a lehce kontroverzní novinka. Povinně totiž do zápasů museli nastupovat hráči juniorského věku a mladší. V libereckém dresu se nakonec výrazněji prosadil pouze Pavel Zacha, jenž vstřelil svůj první gól v kariéře ze své vůbec první střely.

Ani mocné posilování však šelmám nepřineslo výrazný vzestup tabulkou. Bílí Tygři museli o svou pozici celý rok tvrdě bojovat. Vstup do základní části se jim povedl, když jednoznačně přehráli Třinec. V dalších deseti zápasech ale získali jen deset bodů.

Mužstvo Pavla Hynka mělo v sezoně velké problémy s udržením vedení. Za všechny případy jistě postačí duel s Hradcem Králové. Liberečtí odešli po první třetině do kabiny s vedením 5:2, přesto Mountfieldu nakonec podlehli 6:7 v prodloužení. V podobném duchu se bohužel nesla až nepříjemně vysoká porce zápasů.

Severočeši si ale vítězný rytmus nakonec přeci jen našli. A lze říci, že včas. V posledních patnácti zápasech základní části brali hned v jedenácti případech více bodů než jejich soupeř. Tato série se následně ukázala jako rozhodující v boji o předkolo play-off, které si Bílí Tygři zajistili.

S koncem sezony přišel do Liberci také Ján Lašák. Velezkušený slovenský gólman doplnil dosavadní dvojici Schwarz - Melicherčík a ihned obsadil brankoviště. Svými jistými výkony a příjemným vystupováním si pak okamžitě získal liberecké fanoušky.

V předkole čekal na Tygry soupeř z Vítkovic. S těmi měli po základní části vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. Předkolo ale tuto vyrovnanost nepotvrdilo. Vítkovičtí zvítězili postupně 2:0, 3:1 a 6:2, čímž si v sérii hrané na tři vítězné zápasy zajistili postup do čtvrtfinále.

Liberečtí Bílí Tygři tak zažili další sezonu, která neproběhla podle plánu. Potěšení ale fanouškům jistě přinesli hráči bojující na jiné frontě. Tomáš Filippi, Jakub Valský a Ondřej Vitásek se pod vedením Vladimíra Růžičky bili o účast na světovém šampionátu. Obránce Vitásek si pozvánku nakonec zajistil a Česku pomohl k celkovému čtvrtému místu.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

NAD(H)LED | Tomáš Krupka: Rituály nemám. Klukům se za to směju, ale rozumím, že jim to pomáhá

Nejnovější články

Nad(h)led #31: Vedoucí týmu Tomáš Krupka

Daniel Král: Při přípravě jsem se zaměřil hlavně na třinecké přesilovky

Tygři svedli s Oceláři vyrovnanou partii, nakonec ale slavil mistr

Z našeho fanshopu

Mikina s pruhem pánská navy

895 Kč
Koupit

Ručníček 30x50 bílý

75 Kč
Koupit

Hokejka malá dřevěná BTL

185 Kč
Koupit

Peněženka s potiskem

355 Kč
Koupit