Nový kapitán Jenčovský: Snažím se klukům pomoct jak v šatně, tak na ledě

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Junioři za sebou mají první zápas soutěžní sezony, který sehráli se zlínskými Berany. V něm nakonec podlehli 3:4 v prodloužení. Zápas hodnotil novopečený kapitán Mikuláš Jenčovský, který stihl mimo jiné i pár startů za „A“ tým v přípravě. Jak se za utkáním ohlíží a co říká na svou novou kapitánskou roli?

Máš za sebou první soutěžní zápas sezony. Jak bys ho zhodnotil z tvého pohledu?
Do zápasu jsme vstoupili dobře. Pak jsme se ale spokojili s výsledkem, přestali jsme hrát a zbytečně jsme pustili soupeře do hry, což se nám nakonec vymstilo.

Co zlepšit do příštích utkání?
Určitě komunikaci a hlavně střídání, ve kterém jsme párkrát zachybovali.

Byl jsi autorem branky na 3:2. Jak jsi tu situaci viděl ze svého pohledu?
Lukáš Plos celou akci vytvořil. Já jsem jen stál na dobrém místě, kde mě parádní nahrávkou našel. Byl to jeho gól.

Právě s Lukášem Plosem tvoříš elitní formaci. Jak se ti s ním hraje?
Vždycky se mi s ním hrálo dobře. Už minulý rok jsme spolu takhle hráli. Je to vysoký, rychlý a silný hráč s dobrou střelou. Je skvělé s ním být v jedné lajně.

Do nové sezony jsi vstoupil s céčkem na hrudi. Jak se s novou rolí sžíváš?
Kluci si mě jako kapitána zvolili. S nově nabytou zodpovědností problém nemám. Snažím se tým povzbudit, co nejvíc pomoct jak v šatně, tak v zápase.

Trenér U20 Richard Lobo o novém kapitánovi:

"Mikuláše si zvolili sami kluci. Má tedy jejich důvěru, teď je na něm, aby náš tým vedl."

Nastoupil jsi v přípravě do pár zápasů za „A“ tým. Byla to pro tebe velká zkušenost?
Určitě. Dospělý hokej je rychlejší, tvrdší. Hodně mi to dalo do osobních soubojů, které se snažím hrát více tělem. Budu z toho dlouho těžit.

Jaké bylo nastupovat mezi zkušenými hráči jako je Michal Birner nebo Michael Frolík?
Bylo úžasné pozorovat je při hře, jak se rozhodují a uvažují v určitých situacích. Byla to pro mě obrovská zkušenost.

Kádr juniorky se během léta hodně změnil. Jak proběhla adaptace nových posil?
Nebylo to pro ně lehké, všude se hraje jiný styl hokeje, takže jim chvíli trvalo, než si zvykli na ten náš. Myslím si ale, že časem to bude lepší a lepší, až si souhra pořádně sedne.

Jaké jsou cíle týmu do sezóny?
Nejvyšší. Semkneme se a dotáhneme to úplně do konce.

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky