Dvě využité přesilovky nás dostaly do zápasu, popisuje Adam Král

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše sehráli v pondělní podvečer druhé kolo juniorské extraligy. Na svém ledě přivítali jihočeský klub Motor České Budějovice, který dokázali porazit 3:1. Značnou měrou k tomuto vítězství přispěl i mladý bek Adam Král, jenž si připsal dvě primární asistence.

Jak se zápas vyvíjel z tvého pohledu?
Myslím si, že výkon v první třetině byl parádní, na což jsme navázali i v té druhé. Před třetí periodou jsme si říkali, že to musíme uhrát. Bohužel pro nás jsme začali dělat zbytečné chyby. Prvních deset minut jsme hráli takový ‘‘hurá hokej‘‘, ale pak se naše hra uklidnila. Jsem rád, že jsme uhájili tři body.

Zaznamenal jsi dvě nahrávky na gól, hrálo se ti dnes dobře?
Paradoxně jsem se až tak dobře necítil, jindy to bývá i lepší, ale ve výsledku jsem za ty dvě nahrávky rád. Každý bod se počítá, nejdůležitější jsou ale ty, co pomáhají týmu.

V první třetině jste se hodně tlačili do branky, ale gól tam prostě nespadl. Jak moc psychicky náročné to bylo vzhledem k tomu, že soupeři se podařilo otevřít skóre utkání?
Takový je prostě hokej. V kabině jsme si řekli, že bychom se měli začít více tlačit do předbrankového prostoru, což nakonec vedlo k rychlému vyrovnávacímu gólu.

Ulevilo se vám, když jste vyrovnali hned po startu druhého dějství?
Určitě ano. Jako velké pozitivum beru dvě využité přesilovky, které nás nakoply a udržely v tempu.

Myslíš si, že jste navázali na váš poctivý výkon z prvního kola?
Myslím si, že ano. Utkání se jevilo hodně podobně, ale důležité bude, abychom na to navázali i v dalších zápasech.

Hlinka Gretzky Cup už je sice minulostí, ale jak na tento prestižní turnaj vzpomínáš?
Byl to super zážitek, takhle zpětně jsem moc vděčný, že jsem tam mohl být. Především ale musím poděkovat své rodině, která tam za mnou každý den jezdila a podporovala mě.

Jak probíhaly oslavy?
Žádné jsme neměli (směje se). Po konci turnaje jsme se všichni rozjeli domů za rodiči.