Semifináloví soupeři řečí čísel

Date of publication Author Jan Rachota

Pokračujeme v našem představování semifinálového soupeře Bílých Tygrů. Tentokrát se podíváme na statistické porovnání týmů Pardubic a Bílých Tygrů. Tým Moelleru byl jasně nejproduktivnějším týmem základní části, jeho útočníci budí již před zahájením série značný respekt...

STATISTICKÉ CENTRUM

HC Moeller Pardubice

Pardubice byly třetím nejúspěšnějším týmem v zápasech na domácím kluzišti, když nasbíraly o pouhý bod méně než nejlepší Bílí Tygři a Sparta. V tabulce venkovních zápasů patří Pardubicím čtvrté místo.

Základní část:       52   29  2  2  4  15  185:130  97 +55
Doma:                26   18  1  1  2   4   96: 56  59 +40
Venku:               26   11  1  1  2  11   89: 74  38 +15

Individuální statistiky

Smícháním posil ze zámoří Hejdukem a Bulisem s bojovníkem Mikeskou vznikl smrtící koktejl. Útočné trio válcovalo soupeře za soupeřem a nebylo moc obran, které by je dokázaly ubránit. Nejlepší v kanadském bodování a to nejen klubovém, ale i celé soutěže byl Michal Mikeska, který získal 55 bodů. Jen o čtyři body za ním skončil kanonýr Colorada Milan Hejduk, třetím byl Jan Bulis. Tato trijice ovládla kanadské bodování celé soutěže, což je v českých poměrech skutečně unikátní počin. Nejproduktivnějším obráncem byl Jan Snopek, který skončil na osmém místě kanadského bodování klubu.

Další statistiky:
Nejproduktivnější bek:  Jan Snopek 26 (5+21)
Nejtrestanější hráč:Jan Bulis – 113 trestných minut
Nejlepší v +/-: Michal Mikeska 23
Nejhorší v +/-: Aleš Hemský, Tomáš Linhart – minus pět bodů
Brankáři: V brankovišti vládl Ján Lašák, kterému jistil záda zkušený veterán Jaroslav Kameš. Šanci naskočit dostal i mladíček Alexandr Hylák, pro kterého i pár odchytaných minut v extralize muselo být velkou školou. Jánu Lašákovi patří v tabulce úspěšnosti brankářů celé extraligy 8.příčka s 92,97 procenty. Liberecký Milan Hnilička byl desátý.
Lašák Ján               2,34/zápas - úspěšnost 92,97 (46 zápasů), 4 shutouty
Kameš Jaroslav          3,08/zápas - úspěšnost 90,13 (6 zápasů)
Hylák Alexandr          3,53/zápas - úspěšnost 91,23 ( 2 zápasy)

Petr Průcha    4 body (2+2)
Brankář v play off: Lašák Ján 2,00/zápas - úspěšnost 93,81 (7 zápasů)

Vaic Ľubomír    14

Nejproduktivnější bek:  Fischer Jiří 18(6+12)
Nejtrestanější hráč: Procházka Stanislav 100 trestných minut
Nejlepší v +/-: Vrbata Radim 26+bodů
Nejhorší v +/-: Pabiška Lukáš, Ctibor jech - oba -2  body

Brankáři:

Hnilička Milan   2,32/zápas - úspěšnost 92,79  (46 zápasů)
Falta Pavel      1,70/zápas - úspěšnost 93,59  ( 7 zápasů)
Stejskal Jiří    2,95/zápas - úspěšnost 94,23  ( 2 zápasy)

Brankáři play off:
Hnilička Milan   2,55/zápas - úspěšnost 92,61  (7 zápasů)
Falta Pavel      9,00/zápas - úspěšnost 76,92  ( 1 zápas)

Vzájemná utkání v sezoně 2004 - 2005

V této sezóně vyhrály oba celky dvakrát, ikdyž Liberec ve druhém vzájemném zápase až v prodloužení. Zápasy v Pardubicích rozhodovaly třetí třetiny. V prvním vzájemném utkání vedli domácí po dvou třetinách 2:1, Bílí Tygři ale předvedli v závěrečné části drtivý obrat. Ve druhém zápase v Duhové aréně to bylo po dvou třetinách nerozhodně a tentokrát odpadli ve třetí části Bílí Tygři.

pá 17.09.2004 Pardubice - Liberec 2 : 5 (0:0, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Divíšek, Snopek), 39. A. Hemský - 34. Plodek (L. Šmíd), 47. R. Vrbata (Kotalík), 53. Kotalík, 55. Vaic (J. Moravec), 60. Rataj. Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:8, navíc Kotalík a Jiří Hanzlík oba 10 min., Duben (všichni Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8315.

Pardubice: Lašák - M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Čáslava, Snopek, Vyhlídal, Havíř, Pácal - A. Hemský, Blažek, Lubina - Hejduk, Dopita, Mikeska - P. Sýkora, Divíšek, Bulis - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Výborný a Šejba.

Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, Jiří Hanzlík, Holub, J. Moravec - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Nedorost. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

pá 22.10.2004 Liberec - Pardubice 2 : 1p (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Jiruš (Rataj), 65. J. Moravec - 4. Bulis (Hejduk). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4825

Liberec: Falta (3. - 4. Stejskal) - L. Šmíd, Jiruš, Holub (25. Krstev), Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, V. Nedorost - P. Rozsíval, Vampola, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava, Vyhlídal - Rolínek, T. Blažek, Lubina - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Divíšek, A. Hemský - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec a Šejba.

ne 05.12.2004 Pardubice - Liberec 5 : 2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. T. Blažek (Čáslava), 10. Mikeska (Hejduk), 47. Tvrdík (Čáslava), 55. A. Novotný (Mikeska), 57. Průcha (T. Blažek) - 5. Jiruš (L. Šmíd), 22. Víšek (Fischer, Vampola). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 8924.

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - Tvrdík, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Pištek - A. Hemský, T. Divíšek, Rolínek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.

Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, Duben, Fischer - Pabiška, Rataj, Štrba - Klimenta, V. Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

út 25.01.2005 Liberec - Pardubice 1 : 4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Vaic (S. Procházka, Podkonický) - 1. P. Sýkora (Snopek, Dopita), 7. Kolář (Rolínek), 27. P. Sýkora (Blažek, Snopek), 55. P. Sýkora (M. Rozsíval). Rozhodčí: Rejthar - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 5080 (Vyprodáno).

Liberec: Hnilička - Ovčačík, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jareš, M. Duben - P. Rozsíval, Kotalík, V. Nedorost - Plodek, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka.

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Mudroch, Vyhlídal, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Rolínek.

Zdroj statistik: Hokej.cz