Aktuální zprávy

Okruh adeptů se zúžil na dva. Vyzvou Tygři Mladou Boleslav, nebo Zlín?

Liberec - Po pátečním vyřazení pražské Sparty je jasné, že čtvrtfinálovým soupeřem bude vítěz série mezi Mladou Boleslaví a Zlínem. Jak si Bílí Tygři proti oběma celkům vedli v základní části? Který tým je prokletý a kdo vyslal varovný signál?

BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav neměla ideální vstup do sezóny a ještě v polovině extraligy se pohybovala na pomezí předkola a play-out. Křivka výkonů Středočechů však během základní části konstantně rostla, a tak se Bruslaři prokousali až na 8. místo.

Ve vzájemných zápasech s Bílými Tygry se Mladé Boleslavi už léta nedaří na hřišti šelem. Ani letos se Bruslařům nepodařilo zlomit prokletí, které trvá od listopadu 2010. Právě tehdy totiž zvítězili v Liberci naposledy. V letošní sezóně hovoří bilance pro Severočechy poměrem 3:1.

Pokud Mladoboleslavští vyřadí v předkole Zlín a půjdou na Tygry, stane se tak poprvé od památného semifinále z jara 2016. Šelmy v něm slavily historický postup do finále, když celou sérii ovládli jasně 4:0 na zápasy.

Výsledky v základní části:

6. kolo: Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 8:3
19. kolo: BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 5:2
32. kolo: Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 2:4
45. kolo: BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 1:4

Sestřihy z obou domácích utkání:

PSG Berani Zlín

Tři ze čtyř čtvrtin základní části Beranům nevyšly ideálně, a dokonce to dlouho vypadalo, že Zlín v elitní desítce bude chybět. PSG ale pro závěrečnou část sezóny hodně zabralo a po 52 kolech nakonec figurovalo v tabulce na devátém místě.

Zápasová bilance Tygrů a Beranů v letošní sezóně hraje pro šelmy. Nemilým vykřičníkem však pro Pešánovu družinu zůstává poslední utkání z libereckého ledu. Berani v něm totiž dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející duel a zvítězili 3:2.

Zajímavé je, že pokud by svěřenci Roberta Svobody v posledním utkání série s Mladou Boleslaví opravdu zvítězili, bylo by to vůbec poprvé, kdy by se Liberec a Zlín potkali v play-off. Dosud na konfrontaci těchto dvou celků nedošlo.

Výsledky v základní části:

5. kolo: PSG Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:7
18. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Berani Zlín 5:3
31. kolo: PSG Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec 2:4
44. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Berani Zlín 2:3

Sestřihy z obou domácích utkání:

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner