Bílí Tygři Liberec

Jiří
Průžek

kup si
dres teď
Česká republika

Jiří
Průžek

Pozice
útočník
Narozen
14. 9. 1998 (25 let)
Výška
176 cm
Váha
75 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Většinu svého hokejového mládí prožil v pražských Letňanech. Za mladší dorost nastoupil poprvé v sezóně 2012/13 a předvedl se ve výborném světle. Stal se oporou a o rok později se zařadil do starší kategorie. Jeho dvacet devět bodů v osmatřiceti zápasech během ročníku 14/15 zaujalo liberecké vedení.

Letci z Letňan nemají juniorský výběr a tak společně s Václavem Burdou zvolil odchod na sever Čech. Svými body opět táhl tým do play-off. Skvělými výkony si vysloužil i pozvánku do juniorky za kterou stihl odehrát tři zápasy.

To v dalším roce to od Průžka v královské kategorii byla jiná písnička. Soupeře ničil svými technickými finesami a právem se stal nejlepším střelcem a s bilancí 22 branek a 17 asistencí také nejproduktivnějším hráčem. Ani tento bodový počin ale libereckou juniorku do play-off nedotáhl.

V dalších letech se Průžek už začal propracovávat do sestavy Benátek, kde se v sezóně 2018/19 usadil napevno. A rovnou se zařadil mezi opory liberecké farmy, když v 44 utkáních připsal 26 kanadských bodů. Ročník dohrál na hostování v Litoměřicích.

Před sezónou 2019/20 šly ale myšlenky mladého útočníka od hokeje. Byl mu totiž nalezen nádor na varleti a okamžitě musel na operaci. Průběh léčby byl však naštěstí úspěšný a Průžek se už po "pouhých" dvou měsících opět proháněl pro ledě. Mladý bojovník si dokonce připsal i první gól v libereckém A týmu a i on tak měl svůj podíl na zisku Prezidentského poháru.

Související fotogalerie

Související články

Kádr pro play-off doplní útočník Jiří Průžek

Liberec – Bílí Tygři rozšiřují před vyřazovacími boji své útočné řady. Soupisku na play-off doplní útočník Jiří Průžek.

Průžek vs. Šír. Kdo vyhrál duel mladíků?

Liberec - Oblíbená série duelů pokračuje soubojem mladých pušek Jana Šíra a Jiřího Průžka. Jak si poradili s hokejovými i nehokejovými otázkami? A která z nich jim nadělala největší potíže?

Hokejista sezóny 2019/20: Ocenění získal Augusta, Hrachovina i Průžek

Liberec - Pandemie koronaviru bohužel nedovolila odehrát play-off, vyhlášení hokejisty sezóny ale nezabránila. V tradiční anketě, kterou odvysílala Česká televize ve speciálním režimu, zaznělo i letos několik jmen z tygří smečky!