Jakub

+/-
Trestné minuty TM

Profil hráče

Talentovaný obránce začínal s hokejem v jihočeském Táboře, už od mladšího dorostu ale nastupoval za Bílé Tygry. Šedivý dal o sobě hodně vědět v sezóně 2018/19, kdy si v dorostu připsal skvělých 27 kanadských bodů v 33 utkáních, čímž si vysloužil i první pozvánku do národního týmu.

V následujícím ročníku se stal kapitánem liberecké sedmnáctky, častěji ale nastupoval za dvacítku. Zároveň se zařadil mezi klíčové opory české reprezentace do sedmnácti let, za kterou odehrál hned 31 zápasů. Kromě toho se poprvé dostal do kontaktu se seniorským hokejem, když si připsal pět startů za Benátky.

V sezóně 2020/21 už Jakub Šedivý za Benátky nastoupil do 23 utkání. Účastnil se i mistrovství světa do 18 let, kde dokonce plnil roli kapitána. V přípravě na ročník 2021/22 dostal šanci v A týmu Bílých Tygrů, když se zúčastnil turnaje Red Bull Salute, který šelmy ovládly.

Související fotogalerie

Související články

Šedivý o zážitcích ze zrušeného MS U20: Překvapilo nás, že organizace nefungovala

Liberec - Obránce Jakub Šedivý zanechal z trojice nominovaných Tygrů na MS do 20 let největší stopu, výrazně totiž zasáhl do obou utkání. Víc jich už bohužel český tým nestihl, protože se turnaj po několika pozitivních testech na covid-19 v polovině skupinové fáze předčasně ukončil. "Mám ještě šanci se na MS dostat příští rok, takže se už teď budu soustředit jen na sezónu v Liberci a zabojuji o nominaci znovu," má jasno Šedivý.

Král, Šedivý i Jiruš zůstali v závěrečné nominaci pro MS U20!

Liberec - Kvůli komplikované situaci ohledně covidu neodehrála česká dvacítka v Kanadě ani jeden přípravný duel, přesto museli trenéři vyškrtnout z nominace přímo na Štědrý den tři jména. Tygrů se nicméně zúžení soupisky nedotklo a na mistrovství světa si budou moci zahrát Daniel Král, Jakub Šedivý i Vojtěch Jiruš.