Bílí Tygři Liberec

Ondřej
Vitásek

kup si
dres teď
Česká republika

Ondřej
Vitásek

Pozice
obránce
Narozen
4. 9. 1990 (31 let)
Výška
193 cm
Váha
103 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Důrazný obránce Ondřej Vitásek pochází z Prostějova, kde také s hokejem začal. Svou extraligovou premiéru si odbyl v dresu Vítkovic, za které odehrál jedno utkání. Před sezónou 2011/12 se přesunul do Benátek a několikrát dostal i šanci v tygřím „A“ týmu, za nějž díky svým výkonům nastupoval stále častěji a častěji.

Zlom v jeho kariéře přišel během ročníku 2013/14. Tehdy ještě stále nastupoval střídavě i za libereckou farmu, nicméně na konci roku jeho forma vygradovala natolik, že ho trenér Vladimír Růžička nominoval na mistrovství světa! Během následujících tří let už se pevně usadil v liberecké sestavě a v roce 2016 pomohl Tygrům k prvnímu historickému titulu.

Poté přišly čtyři necelé roky v ruské KHL, kde Ondřej Vitásek postupně vystřídal hned čtyři kluby a během sezóny 2020/21 ohlásil comeback na sever Čech. Na konci toho samého ročníku si také vysloužil pozvánku na další mistrovství světa, čímž navázal na svou účast na olympijských hrách v roce 2018.

Související fotogalerie

Související články

Vitásek: Rameno vypadá dobře. Věřím, že stihnu začátek sezóny

Liberec – Ondřej Vitásek stačil loni odehrát pouze dvacet jedna zápasů, než ho ze zbytku sezóny definitivně vyřadila operace zraněného ramene. Po dlouhé rekonvalescenci to ale vypadá, že zkušeného obránce uvidíme následující ročník opět na ledě. „Vždycky jsem našel motivaci k tomu jít cvičit, abych se mohl vrátit,“ svěřila se liberecká třiačtyřicítka.

Ondřej Vitásek: V noci jsem se budil v bolestech

Liberec - Několik říjnových bitev odehrál Ondřej Vitásek s poraněným ramenem. Se sebezapřením a s prášky na tlumení bolesti bojoval jako tygr. Operace ale byla nevyhnutelná. "Vždycky den po zápase jsem měl problém dojet autem na trénink," přiznává vytáhlý obránce. Teď rehabilituje a vyhlíží návrat. Záležet bude na průběhu léčby a doktorech.

Ondřej Vitásek: Jsme šťastní, teď už se ale musíme připravit na Spartu

Liberec – Tygři po sérii šesti porážek konečně zvítězili, když porazili doma Motor z Českých Budějovic. Nemalou měrou se na důležité výhře podílel i Ondřej Vitásek, který vsítil druhý gól Severočechů. „Je jedno jestli branky vstřelí obránci nebo útočníci,“ svěřil se již zmíněný obránce.