Bílí Tygři Liberec

Jakub
Dvořák

kup si
dres teď
Česká republika

Jakub
Dvořák

Pozice
obránce
Narozen
25. 5. 2005 (18 let)
Výška
192 cm
Váha
83 kg
Hůl
levá

Profil hráče

Talentovaný obránce Jakub Dvořák je libereckým odchovancem a už od mládežnických kategorií pravidelně nastupoval za starší ročníky. Jinak tomu nebylo ani v sezóně 2021/22, kdy hrál převážně za juniorku, byť byl věkem stále dorostenec. Během ročníku ho sice potkalo dlouhodobé zranění, i tak toho ale stihl hodně! Na mistrovství světa kategorie U18 to s našimi reprezentanty dotáhl na konečnou čtvrtou příčku. S Tygry to navíc v jarním play-off dostal až do finále, po němž si nakonec na krk pověsil stříbro. Kromě toho si na farmě v Benátkách připsal první starty mezi dospělými.

V následující sezóně už se okamžitě zařadil do základní sestavy libereckého „A“ týmu, v půlce sezóny ho ovšem ze hry vyřadilo zranění. V jejím závěru se ovšem stihl včas uzdravit na mistrovství světa osmnáctiletých, kde vedl český tým jako kapitán. V dubnovém draftu NHL po něm poté v druhém kole sáhli Los Angeles.

Související fotogalerie

Související články

O další krok blíže ke snu. Dvořák podepsal smlouvu s Kings!

Liberec - Draft, pak účast na development kempu a teď i podpis smlouvy! Osmnáctiletý Jakub Dvořák se o další krůček přiblížil ke snu zahrát si v NHL. V organizaci Los Angeles Kings podepsal nováčkovskou smlouvu na tři roky s průměrnou roční hodnotou 900 tisíc dolarů.

Los Angeles? Dojmy jsou obrovské, hlásí Dvořák po kempu

Liberec - V minulé sezóně udělal velký posun, když se už v 17 letech usadil v sestavě áčka, o play-off i MS dvacítek ho ale připravily zdravotní potíže. Satisfakce se Jakub Dvořák dočkal na konci června, kdy si ho na draftu NHL vybrala na celkovém 54. místě organizace Los Angeles Kings. Na západním pobřeží USA se už osobně předvedl v rámci development kempu.

Zaměřeno na... Draftované Tygry

Liberec – Obránce Jakub Dvořák se na konci června stal dalším z řady draftovaných Tygrů, což je skvělá příležitost pro návrat rubriky Zaměřeno na... Pojďme se tedy podívat na hráče, kteří byli draftováni do NHL a ve stejném ročníku oblékli liberecký dres!

Související videa

Trénink pohledem Jakuba Dvořáka

OHLASY | Filippi: Hráli jsme proti elitnímu soupeři. Musíme zapracovat na přesilovkách

ZÁZNAM | Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:3