Ročník 2007-2008

zápasy / tabulka

Soupiska

Brankáři: P. Falta, M. Fikrt, M. Hnilička, M. Pinc
Obránci: L. Derner, J. Holub, J. Hunkes, V. Jiruš, V. Kočí, A. Krstev, J. Moravec, M. Rýgl, B. Žabka, L. Zíb
Útočníci: M. Bartovič, Z. Blatný, L. Čermák, A. Dušek, O. Hruška, C. Jech ml., P. Kašpařík, T. Klimenta, P. Kříž, V. Nedorost, V. Novák, L. Pabiška, V. Pletka, J. Plodek, A. Podkonický, S. Procházka (C), R. Rapáč, P. Šachl, D. Špaček, L. Vantuch, J. Víšek

Realizační tým

Hlavní trenér: Dušan Gregor
Asistent trenéra: Vladimír Čermák
Trenér brankářů: Miroslav Kapoun
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Karel Ubry
Doktor: MUDr. Dušan Morman
Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul, Tomáš Krámský

Ročník 2007/2008 nejlépe vystihuje termín "sezóna změn". U týmu skončil trenér Josef Paleček, který byl nahrazen slovenským koučem Dušanem Gregorem. Během léta kádr též opustily opory Vaic s Podkonickým, které však Tygři dokázali nahradit Nedorostem a Kašpaříkem. Největší přesun měl teprve přijít, když po první čtvrtině odešel na hostování do ruské Ufy brankář Milan Hnilička. V tygří kleci ho nahradil Marek Pinc a s ním v zádech pokračovala tygří družina ve výborných výkonech. Ty stačily na třetí místo po základní části. V závěru základní části se do Liberce vrátil slovenský reprezentant Podkonický z angažmá v Rusku. Tygři do play-off vlétli jako opravdové šelmy a roztrhali ve čtvrtfinále pražskou Spartu 4:0 na zápasy. Nejen tato vítězství se však zapíšou do historie. Fenoménem play-off se stala akce white out, kdy liberečtí fanoušci jednotně oblečeni do bílé dokázali, co to znamená sounáležitost s týmem. Tygři i s jejich podporou chtěli do finále, v semifinále však po dramatické bitvě podlehli 4:3 na zápasy týmu Slavie Praha a skončili celkově na čtvrtém místě.

Nejnovější video

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky