Telč mě připravila nejlépe jak mohla, říká Železný o přestupu do Liberce

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Bez pochyby patří mezi největší talenty českého hokeje, o čemž hovoří i čísla. Dvanáctiletý Dominik Železný si v uplynulé sezóně připsal v elitní soutěži kategorie U14 neuvěřitelných 140 bodů ve 32 zápasech. Není divu, že o jeho přesun z telčské akademie měla zájem většina předních českých klubů, Železný si ovšem vybral Liberec.

Co rozhodlo o tom, že sis mezi všemi zájemci vybral právě Liberec?
Bílé Tygry jsem si vybral, protože už trošku znám tamní hráče. Už jsem si zažil, že je tam skvělá parta a zároveň výborní trenéři.

Takže hrálo roli, že jsi v Liberci už absolvoval několik tréninků i turnaje?
Ano, všechno to byly super akce. Jak tréninky, tak i turnaje.

V čem vidíš svoje přednosti?
Asi hlavně šikovné ruce, zakončení a herní myšlení. Zároveň doufám, že v příštích letech vyrostu a budu vyšší.

Jak se ohlížíš za roky strávenými v Telči?
Myslím si, že v Telči mě hokejově připravili nejlépe, jak mohli. Tréninky tam jsou na neskutečné úrovni – jak na ledě od Jaromíra Pytlíka, tak na suchu od Jana Radosty.

"Čas teď trávím hlavně tréninkem, abych byl co nejlépe připravený"

Společně s tebou se z Telče do Liberce přesouvá i tvůj parťák Miha Krajnc...

Rozhodně jsem za to rád. Miha je skvělý útočník, na ledě si hodně rozumíme. Je to výborný hráč.

Takže spolu jste hodně sehraní?
Hráli jsme spolu v jedné lajně, takže už mezi námi funguje vzájemná chemie. Miha je hodně gólový, zároveň si umíme šance vykombinovat někdy až do prázdné brány.

Jak aktuálně vyplňuješ mezisezónní období?
Čas teď trávím hlavně tréninkem, abych byl co nejlépe připravený prosadit se v tygří deváté třídě.

Liberecká kategorie U15 v uplynulých letech sbírala medaile, je motivace na to navázat?
Rozhodně! Doufám, že se umístíme na prvních třech pozicích a znovu získáme některou z medailí. Cíle budeme mít nejvyšší, věřím, že bychom mohli urvat i zlato.