Bílí Tygři Liberec

Brankář Vaněček podepsal smlouvu s Washingtonem. Ještě rok by ale mohl působit v Liberci

Date of publication Author Martin Zíta

Vítek Vaněček, jehož si na letošním draftu vybral Washington ve druhém kole jako celkově devětatřicátého, se s Capitals dohodl na tříleté nováčkovské smlouvě a ke vstupu do kolotoče NHL je o další krok blíž. V nejbližší době by ale k jeho stěhování do americké metropole dojít nemělo. „Vítek s největší pravděpodobností stráví ještě minimálně jednu sezonu v Česku,“ uvedl k situaci generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.

“S Washingtonem se sice o jeho setrvání v Liberci stále jedná, ale na 90 % tomu tak bude,“ pokračoval Jech. V případě úspěšné dohody si mladý gólman na nedostatek vytížení určitě stěžovat nebude.

"Vítek stráví ještě minimálně jednu sezonu v Česku."

“S Vítkem počítáme jako s třetím brankářem A-týmu, přičemž zároveň bude chytat v prvoligových Benátkách nad Jizerou,“ odkryl generální manažer plány s úspěšným mladíkem. Ten poslední sezonu chytal zejména za libereckou juniorku, objevil se ale i na extraligové střídačce jako náhradník a debutoval mezi dospělými právě na liberecké farmě.

K vysokému postavení na každoroční dražbě talentů mu velmi pomohlo i vydařené mistrovství světa do 18 let, kde v českém dresu vybojoval s týmem stříbrnou medaili. Neztratil se ani na Memoriálu Ivana Hlinky, který patří stejné věkové kategorii a zejména v zámoří láká ještě více pozornosti.

Washington ale nechce na svou novou akvizici spěchat a s největší pravděpodobností nechá minimálně jednu sezonu Vaněčka ve známém prostředí. Jedním z důvodů jeho dalšího působení v Liberci je i jazyková bariéra, která je obzvláště u gólmana velmi nepříjemná. Rodáka z Havličkova Brodu tedy před vstupem do nejlepší hokejové ligy na světě ještě čeká práce jak na ledě, tak i mimo něj.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

TOP 5 | LEDEN | Liberecká tiki-taka

Nejnovější články

Je super, když můžeme hrát před početnou diváckou kulisou, říká Michal Birner

Tygři rozhodli vyrovnané derby v prodloužení

Z akademie: Junioři zvládli důležitý trip, dorost bodoval 103 dní v řadě!

Z našeho fanshopu

Bunda modrá vycházková BTL

1815 Kč
Koupit

Kulich modrorůžovobílý s logem

345 Kč
Koupit

Minidres modrý 22/23

155 Kč
Koupit

Batoh šedý s logem

425 Kč
Koupit